gwarancja

3 lata gwarancji

zwrot

100 dni na zwrot

dostawa

Szybka i darmowa dostawa od 300 zł

We Made Your Bag! O produkcji CARGO by OWEE

  

#WeMadeYourBag

Trwa Fashion Revolution Week! Coroczna kampania i seria wydarzeń, które nagłaśniają działania ruchu Fashion Revolution. Ich celem jest zwiększenie świadomości problemów związanych z etyką w branży odzieżowej, w szczególności dotyczących warunków pracy i płac. O samym ruchu Fashion Revolution i przyczynach jego powstania pisaliśmy tutaj

Chcemy abyście wiedzieli jak najwięcej o tym, skąd wędruje materiał na Wasze CARGO by OWEE, kto szyje i skąd bierzemy dodatki? Dlaczego? Bo stawiamy na jakość i transparentność :)

W ramach Fashion Revolution Week chcemy opowiedzieć więcej o tym, w jaki sposób powstają nasze produkty:

  • Jak trafia do nas materiał, z którego szyjemy? 
  • Gdzie szyjemy? 
  • Jak szyjemy?
  • No i najważniejsze: KTO szyje nasze produkty? 

Akcja Who Made My Clothes?, która jest główną częścią Tygodnia Fashion Revolution – aktywnie zachęca ludzi do pytania o pochodzenie ich ulubionych produktów.

#imadeyourclothes #whatsinmyclothes #imadeyourbag 

 

Lokalna produkcja CARGO by OWEE

Wszystkie produkty CARGO by OWEE są szyte w Polsce. Lokalna produkcja to nasza duma. Podkreślamy to, że jesteśmy polską marką. Jesteśmy mali, ale nasze torby są wielkie ;-). Nie tylko w rozmiarze. Po prostu robimy jedne z najbardziej wytrzymałych, dostępnych toreb na rynku. Od 10 lat nasze produkty są codziennie noszone, dźwigają przeróżne rzeczy, są doceniane są za trwałość i ponadczasowy design.

   Lokalna produkcja CARGO by OWEE

\Większość produktów szyjemy z materiału CORDURA®. To techniczna tkanina o ponadprzeciętnej wytrzymałości i odporności na przetarcia i wodę. Materiał trudny w przetwarzaniu, szyciu, lamowaniu, ale dzięki niemu nasze produkty są ultra trwałe. Jakość szycia daje nam szwalnia,, która specjalizuje się w produkcji dla wojska i służb specjalnych. Pan Jerzy, pani Henia i pani Mela z CORDURĄ radzą sobie świetnie, a cudowna pani Ela pilnuje, żeby wszystko się zgadzało. Współpracujemy z nimi od lat, nauczyli nas wiele.

 

Skąd pochodzą nasze materiały?

Zamawiamy materiał przez polskiego dystrybutora CORDURY® z fabryk w Niemczech i we Włoszech. CORDURA jest najważniejszym elementem, ale nie jedynym. Jeśli chodzi o inne materiały, zawsze współpracujemy z lokalnymi producentami. Pasy techniczne produkujemy w Bydgoszczy, a zamki kostkowe w Łodzi. Zamawiamy dodatki do plecaków w YKK – te są produkowane m.in w Japonii. Pudełka wysyłkowe mają certyfikat FSC. Forest Stewardship Council® jest organizacją odpowiedzialną za certyfikację lasów oraz wszelkiego rodzaju wyrobów z drewna i papieru. 

Nasz workshop

  

Na miejscu, w naszym biurze połączonym z showroomem i workshopem, szyje wspaniała Ewa. Serio, jest niezastąpiona. Ewa naprawia i czasem szyje pojedyncze sztuki toreb, o które akurat ktoś pytał i których ktoś potrzebuje. Szyje też nasze akcesoria, takie jak saszetki, organizery i Wasze ukochane CARD HOLDERY. Wszystko wymyśla i projektuje Ania.

To właśnie w naszym workshopie odbywa się najwięcej działań związanych z naprawą Waszych produktów. Przeczytajcie więcej o naszym serwisie produktowym tutaj

 

W jaki sposób unikamy nadprodukcji? 

Próbujemy stale mieć kontrolę nad naszym deadstockiem (stanami magazynowymi). Widzimy, czego brakuje i  zlecamy produkcję. Jesteśmy małą firmą, i zamawiamy potrzebną dla naszej produkcji ilość danego materiału. Szyjemy po kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt sztuk. Aktywnie unikamy nadprodukcji. Dlatego na niektóre produkty trzeba czekać dłużej. 

 

Who made my bag? / Kto uszył moją torbę? 

Torby CARGO by OWEE są szyte przez różne osoby zaangażowane w nasz proces produkcji. Możemy zapewnić, że to osoby, z którymi współpracujemy od lat. Dlatego całym sercem wspieramy ruch Fashion Revolution. Chcecie wiedzieć coś, o czym nie napisałyśmy w tym poście? Śmiało się do nas odzywajcie. Na mail, FB, IG. Jesteśmy tu, żeby odpowiedzieć na wszystkie pytania. W końcu w Who Made My Clothes chodzi też o to, żeby ludzie zadawali markom pytania, nawet, jeżeli te są trudne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium